Menü Bezárás

Heti hirdetés 2023. november 5. – november 12.

 – Vasárnap, november 5-én, szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia. Délután 15 órától pedig Parasztászt fogunk imádkozni a hramotára már bejegyzett elhunytakért.

– Jövő héten hétköznap hétfőn, csütörtökön és pénteken lesz Szent Liturgia. Hétfőn reggel 7 órakor, csütörtökön és pénteken 8.30-tól kezdődik majd.

– Jövő héten szerdán, november 8-án ünnepünk van: Szent Mihály és minden égi erők emlékezete. Görömbölyön szerdán reggel 8 órától imádkozzuk az utrenyét és 9 órakor lesz Szent Liturgia. Hejőcsabán délután 15 órától kezdjük majd. Kedden este nem lesz vecsernye!

– Jövő héten szerdán, november 8-án, 18 órától Bibliaóra lesz a parókia hittantermében.

– Jövő héten szombaton, november 11-én, jó idő esetén, reggel 8 órától lombseprés lesz a templomkertben, férfiak segítségére nagyon számítok!

– Jövő héten vasárnap, november 12-én szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia.

– Tisztelettel kérem, hogy aki még nem rendezte 2023-as évre az egyházfenntartási illetve a temetőfenntartási díjat, az mihamarabb tegye meg. Az egyházfenntartási díj mértéke, az évi átlagkereset 1%-a, de minimum 4000 forint, keresőnként, ideértve a nyugdíjasokat is.

– Szeretettel jelzem, hogy az egyházközségi képviselőtestület mandátuma az év végén lejár, szükséges új testületet választani. Október 15-től kezdődött a jelöltállítási időszak, azaz egy hónapon keresztül bárki jelölhet nálam olyan személyt, akit alkalmasnak tart arra, hogy képviselő legyen. A következő feltételek szükségesek hozzá: az a katolikus személy választható taggá, aki tartósan az egyházközség területén lakik, vagy egy éve tevékenyen részt vesz a parókia életében, rendszeresen gyón és áldozik, az egyházfenntartási díjat fizeti, 18. életévét betöltötte, de még nem 70 éves, kész e feladat ellátására. Ezen szempontok szerint várom a jelöléseket, hogy egy hónap múlva közzé lehessen tenni a jelöltlistát.

SZERTARTÁSOK RENDJE (2023. november 5. – november 12.)

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia 15.00 Parasztász

Hétfő: 7.00 Szent Liturgia

Szerda: 8.00 Utrenye 9.00 Szent Liturgia

Csütörtök: 8.30 Szent Liturgia

Péntek: 8.30 Szent Liturgia

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia