Menü Bezárás

Heti hirdetés 2023. november 12. – november 19.

– Vasárnap, november 12-én, szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia.

– Jövő héten szerdán kezdődik a karácsonyi böjt egyházunkban. Igyekezzünk szerdán és pénteken megtartani a kötelező hústilalmat, és böjtöljünk egyéb lemondással, önmegtagadásokkal is.

– Jövő héten hétköznap hétfőn, szerdán, csütörtökön és pénteken lesz Szent Liturgia. Hétfőn és pénteken reggel 7 órakor, szerdán 10 órakor, csütörtökön pedig este 18 órától fogom kezdeni a Szent Liturgiát.

– Jövő héten szerdán, november 15-én, 18 órától felnőtt hittan lesz a parókia hittantermében.

– Jövő héten szombaton, november 18-án, 10 órától elsőáldozós hittan lesz a parókián.

– Jövő héten vasárnap, november 19-én szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia, melyen gyűjtés lesz a karitász javára.

– Sajnos egy gyászhírt kell megosztanom a Kedves Testvérekkel: Bobkó Pálné sz. Horváth Veronika, Vera néni, életének 70. évében visszaadta a lelkét a Teremtőjének. Temetése jövő héten szerdán, november 15-én, 11.30-kor kezdődik a görömbölyi temetőben, előtte 10 órától kezdjük a templomban az engesztelő gyászliturgiát. Imádkozzunk érte!

– Tisztelettel kérem, hogy aki még nem rendezte 2023-as évre az egyházfenntartási illetve a temetőfenntartási díjat, az mihamarabb tegye meg. Az egyházfenntartási díj mértéke, az évi átlagkereset 1%-a, de minimum 4000 forint, keresőnként, ideértve a nyugdíjasokat is.

– Szeretettel jelzem, hogy az egyházközségi képviselőtestület mandátuma az év végén lejár, szükséges új testületet választani. November 15-éig lehet még jelölteket megnevezni. A következő feltételek szükségesek hozzá: az a katolikus személy választható taggá, aki tartósan az egyházközség területén lakik, vagy egy éve tevékenyen részt vesz a parókia életében, rendszeresen gyón és áldozik, az egyházfenntartási díjat fizeti, 18. életévét betöltötte, de még nem 70 éves, kész e feladat ellátására. Ezen szempontok szerint várom a jelöléseket, hogy jövő héten vasárnap közzé lehessen tenni a jelöltlistát.

SZERTARTÁSOK RENDJE (2023. november 12. – november 19.)

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia

Hétfő: 7.00 Szent Liturgia

Szerda: 10.00 Szent Liturgia – Bobkó Pálné lelki üdvösségéért

Csütörtök: 18.00 Szent Liturgia – Csontos család szándékára

Péntek: 7.00 Szent Liturgia

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia – karitász gyűjtés