Menü Bezárás

Heti hirdetés 2023. október 22. – október 29.

 – Vasárnap, október 22-én szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia, melyen gyűjtés lesz a missziók javára. Délután 15 órától pedig a vecsernyét imádkozzuk majd.

– Jövő héten hétfőn, október 23-án, nemzeti ünnepünken, 16 órától ökumenikus istentisztelet lesz a római katolikus templomban, utána pedig koszorúzás a Közösségi Ház udvarán.

– Jövő héten hétköznap hétfőn, szerdán és csütörtökön lesz Szent Liturgia. Hétfőn és csütörtökön 8.30-tól, szerdán pedig reggel 7 órától kezdődik majd.

– Jövő héten kedden és pénteken lesz Paraklisz 18 órától. A pénteki Parakliszt a Szentatya szándéka szerint a békéért fogjuk felajánlani, s utána Jézus imát fogunk imádkozni ugyanerre a szándékra. Jöjjünk minél többen péntek 18 órára és könyörögjünk a világ békességéért!

– Jövő héten szerdán, október 25-én, 18 órától felnőtt hittan lesz a parókia hittantermében. Szombaton pedig 10 órától elsőáldozós hittan lesz ugyancsak a parókián.

– Jövő héten vasárnap, október 29-én szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia.

– Tisztelettel kérem, hogy aki még nem rendezte 2023-as évre az egyházfenntartási illetve a temetőfenntartási díjat, az mihamarabb tegye meg. Az egyházfenntartási díj mértéke, az évi átlagkereset 1%-a, de minimum 4000 forint, keresőnként, ideértve a nyugdíjasokat is.

– Szeretettel jelzem, hogy az egyházközségi képviselőtestület mandátuma az év végén lejár, szükséges új testületet választani. Október 15-től kezdődött a jelöltállítási időszak, azaz egy hónapon keresztül bárki jelölhet nálam olyan személyt, akit alkalmasnak tart arra, hogy képviselő legyen. A következő feltételek szükségesek hozzá: az a katolikus személy választható taggá, aki tartósan az egyházközség területén lakik, vagy egy éve tevékenyen részt vesz a parókia életében, rendszeresen gyón és áldozik, az egyházfenntartási díjat fizeti, 18. életévét betöltötte, de még nem 70 éves, kész e feladat ellátására. Ezen szempontok szerint várom a jelöléseket, hogy egy hónap múlva közzé lehessen tenni a jelöltlistát.

SZERTARTÁSOK RENDJE (2023. október 22. – október 29.)

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia 15.00 Vecsernye

Hétfő: 8.30 Szent Liturgia 16.00 Ökumenikus istentisztelet – római kat. templom

Kedd: 18.00 Paraklisz

Szerda: 7.00 Szent Liturgia

Csütörtök: 8.30 Szent Liturgia

Péntek: 18.00 Paraklisz – könyörgés a békéért

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia