Menü Bezárás

HIRDETÉSEK

– Vasárnap, október 15-én szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia, délután 15 órától pedig a vecsernyét imádkozzuk majd.

– Jövő héten hétköznap hétfőn, szerdán és csütörtökön lesz Szent Liturgia. Hétfőn és szerdán reggel 7 órától, csütörtökön pedig 8.30-tól kezdődik majd.

– Jövő héten kedden és csütörtökön lesz Paraklisz 18 órától.

– Jövő héten szerdán, október 18-án, 18 órától Bibliaóra lesz az Intézői Házban. Szintén szerdán, reggel 8 órától szeretnénk rendbe hozni a temetőben a kerítést, férfiak segítségre lenne szükség!

– Jövő héten vasárnap, október 22-én szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia, melyen gyűjtés lesz a missziók javára.

– Már előre hirdetem, hogy október 23-án, nemzeti ünnepünken, 16 órától ökumenikus istentisztelet lesz a római katolikus templomban, utána pedig koszorúzás a Közösségi Ház udvarán.

– Tisztelettel kérem, hogy aki még nem rendezte 2023-as évre az egyházfenntartási illetve a temetőfenntartási díjat, az mihamarabb tegye meg. Az egyházfenntartási díj mértéke, az évi átlagkereset 1%-a, de minimum 4000 forint, keresőnként, ideértve a nyugdíjasokat is.

– Szeretettel jelzem, hogy az egyházközségi képviselőtestület mandátuma az év végén lejár, szükséges új testületet választani. Október 15-től kezdődik a jelöltállítási időszak, azaz egy hónapon keresztül bárki jelölhet nálam olyan személyt, akit alkalmasnak tart arra, hogy képviselő legyen. A következő feltételek szükségesek hozzá: az a katolikus személy választható taggá, aki tartósan az egyházközség területén lakik, vagy egy éve tevékenyen részt vesz a parókia életében, rendszeresen gyón és áldozik, az egyházfenntartási díjat fizeti, 18. életévét betöltötte, de még nem 70 éves, kész e feladat ellátására. Ezen szempontok szerint várom a jelöléseket, hogy egy hónap múlva közzé lehessen tenni a jelöltlistát.

SZERTARTÁSOK RENDJE (2023. október 15. – október 22.)

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia 15.00 Vecsernye

Hétfő: 7.00 Szent Liturgia
Kedd: 18.00 Paraklisz
Szerda: 7.00 Szent Liturgia
Csütörtök: 8.30 Szent Liturgia 18.00 Paraklisz
Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia  – gyűjtés missziók