Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2022. április 24. - május 1.

HIRDETÉSEK

 

- Vasárnap, április 24-én, szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia, búzaszenteléssel. Hejőcsabán pedig 8 órától lesz Szent Liturgia.

- Jövő héten hétköznap hétfőn, szerdán, pénteken reggel 8.30-tól, míg  szombaton este 17 órától lesz Szent Liturgia.

- Jövő héten szombaton 10 órától elsőáldozós hittan lesz a parókia hittantermében. Minden gyerekre feltétlenül számítunk, hiszen készülünk anyák napjára.

- Jövő vasárnap, május 1-jén, szokás szerint 9.30-tól lesz utrenye és 10.30-tól Szent Liturgia, melyen az elsőáldozásra készülő gyermekek fogják köszönteni az édesanyákat. Hejőcsabán pedig 8 órától lesz Szent Liturgia.

- Sajnos két elhunytja is van egyházközségünknek. Demjén István nyugalmazott őrnagy életének 94.évében adta vissza lelkét Teremtőjének. Hétfőn 11 órától helyezük őt végső nyugalomra a görömbölyi temetőben. Másik elhunytunk pedig Dr. Ujaczki Tibor állatorvos, aki a Kormányhivatalnál dolgozott vezető beosztásban, és több éven keresztül volt az egyházközség képviselőtestületének is megbecsült tagja, életének 62. évében, tragikus körülmények között életét vesztette. Temetése jövő héten szerdán, április 27-én 13 órától kezdődik majd a görömbölyi temetőben. Gyászliturgiát lelki üdvösségéért szerdán reggel fogunk végezni 8.30-tól.

- Május 5-én és 6-án, két hét múlva szerdán és csütörtökön, zarándokok érkeznek Görömbölyre. Szállásuk megoldott, de egy vacsora és egy reggeli erejéig helyt kell állni egyházközségünknek. Szeretettel kérek ebben segítséget, jelentkezni nálam lehet.

- Lassan közeledik az adóbevallási időszak vége. Tisztelettel kérem, hogy az egyik felajánlható 1%-ot a Magyar Katolikus egyház részére (technikai szám: 0011), míg a másik felajánlható 1%-ot a Bacsinszky András alapítvány részére (adószám: 18423303-1-05) ajánlják föl. Ugyancsak várjuk az egyházfenntartási felajánlásokat, aminek összege keresőnként, ideértve a nyugdíjasokat is, az évi átlagkereset 1%-a, de minimum 4000 Ft. A temetőfenntartás összege nem változott: sírfenntartónként évi 1000 Ft.

SZERTARTÁSOK RENDJE (2022. április 24. – május 1.)

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia, búzaszentelés

Hétfő: 8.30 Szent Liturgia

Szerda: 8.30 Szent Liturgia - Dr. Ujaczki Tibor üdvösségéért

Péntek: 8.30 Szent Liturgia

Szombat: 17.00 Szent Liturgia

Vasárnap: 9.30 Utrenye 10.30 Szent Liturgia, anyák napja