Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2019. december 15. - december 22.

 

 • Ma este nem lesz vecsernye.
 • Jövő héten kedden, december 17-én lesz egyházközségünkben a karácsonyi lelkigyakorlat. 16.30-tól lesz gyóntatás és 17.30-tól kezdődik majd a Szent Liturgia, melyen a lelkigyakorlatos beszédet Szepesi Szilárd múcsonyi parókus fogja tartani. Ha valaki nem tud meggyónni ezen a napon, pénteken és szombaton is fogok gyóntatni 16 órától.
 • Böjti idő van, igyekezzünk a karácsony előtti bűnbánati időszakban legalább szerdán és péntekenként megtartani a kötelező hústilalmat, és böjtöljünk más önmegtagadásokkal, felajánlásokkal is.
 • Jövő héten hétköznaponként szerdán és pénteken lesz Szent Liturgia. Szerdán reggel 8.30-tól, pénteken pedig este 17 órától fogom a Szent Liturgiát kezdeni. Pénteken Bodnár Ferenc elhunytjaiért fogom felajánlani.
 • Szombaton 9 órától betlehemes próba lesz a parókia hittantermében.
 • Szintén szombaton 13.30-ra várom a férfiakat, hogy kivágjuk és beállítsuk a fenyőfát templomunkba. Utána pedig 15 órától az asszonyok segítségét kérem, hogy egy gyors takarítás után öltöztessék karácsonyi díszbe a templomunkat.
 • Ha valaki tud olyan testvérünkről, aki szeretne gyónni és áldozni karácsony előtt, kérem jelezzék ezt számomra!
 • Görögkatolikus Szemle legfrissebb száma, benne Dorcsinec László diakónus atya írásával, Üzenet újság, Kalendárium és Falinaptár is megvásárolható a szokott helyről.
 • Közeledik az évvége. Tisztelettel kérem, hogy aki még nem rendezte 2019-re az egyházfenntartási díjat, ezt mihamarább tegye meg, hiszen ez nagyon fontos egyházközségünk anyagi stabilitása szempontjából.
 • Karácsonyi pannihidákra már lehet jelezni az elhunytak neveit a sekrestyében, majd karácsony másnapján, tehát december 26-án fogjuk végezni a Szent Liturgia előtt 10.15-től.
 • A karácsonyi és újévi szertartások rendjét mindenki meg fogja kapni nyomtatott formában most a Liturgia után, de megtalálható a hirdetőtáblán és a www.pokrova.hu weblapon is.