Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2019. szeptember 22. - szeptember 29.

 

  • Ma délután 15 órától imádkozzuk a vecsernyét.
  • Jövő héten hétköznaponként kedden, szerdán és csütörtökön lesz Szent Liturgia. Kedden és csütörtökön reggel 8.30-tól, míg szerdán este 17 órától.
  •  Jövő héten kedden, este 18 órától Bibliaóra lesz a parókia hittantermében. Várjuk a régi és az új tagokat is, akik érdeklődnek a Biblia tanítása felől.
  • Jövő szombaton tennénk rendbe a templomkertet a búcsú előtt, úgyhogy nagyon számítok férfi testvéreim segítségére.
  • Jövő héten vasárnap lesz az avasi templom búcsúja. Egész héten különböző rendezvények lesznek, melynek programját kitettem a hirdetőtáblára. Szombaton lesz az egyházközségek napja, mikor is közös főzésre hívják a miskolci egyházközségeket. Amennyiben lenne 10-15 jelentkező szívesen részt vennék ezen a szombati főzésen, ami kiváló programlehetőség főleg gyerekes családoknak.
  • Jövő vasárnap 11 órakor lesz a búcsúi Szent Liturgia az avasi templomban, ezért nálunk a Szent Liturgia egy órával hamarább, azaz 9.30-tól fog kezdődni!
  • Közeledik a mi templomunk búcsúünnepe is, melyet idén október 6-án, két hét múlva vasárnap tartunk majd. A szertartás 10.30-tól fog kezdődni. Nagyon kérem, hogy pontosan érkezzünk, függetlenül attól, hogy lesz-e templommegáldás a szertartás előtt vagy sem! Szokás szerint a búcsú előtti este, szombaton nagyvecsernyét végzünk majd 17 órától, mely előtt gyónási lehetőség lesz 16 órától, a vecsernye utána pedig pannihida a keresztnél 18 órától, melyre az elhunytak neveit a sekrestyében lehet jelezni. Búcsúi virágra adományokat az állóperselybe lehet elhelyezni.
  • Nagyon jó lenne, ha ismét tudnánk énekelni egy Mária-éneket ószláv nyelven a búcsúi Szent Liturgián, ezért várjuk a bátor férfiakat és asszonyokat is a pénteki próbára, 18 órára a parókia hittantermébe.
  • Görögkatolikus Szemlélet Magazin, Görögkatolikus Szemle és az Üzenet újság számai megvásárolhatóak a szokott helyükről.
  • Híreink megtalálhatóak a hirdetőtáblán és a www.pokrova.hu weblapon.