Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2019. augusztus 4. - 2019. augusztus 11.

 

 • Ma este nem lesz vecsernye.
 • Jövő héten kedden, augusztus 6-án, ünnepünk van, Urunk színeváltozása. Az előestén, hétfőn 17 órától, lítiás nagyvecsernyét végzünk, míg kedden az ünnep napján 8 órától imádkozzuk az utrenyét és 9 órától lesz ünnepi Liturgia a végén gyümölcsszenteléssel. Ha valaki munkája miatt nem tud a délelőtt Liturgián részt venni, 17 órától Hejőcsabán fogok szent Liturgiát végezni augusztus 6-án.
 • Böjti időben vagyunk, igyekezzünk szerdán és pénteken a kötelező hústilalmat megtartani. Ezen a két napon, jövő héten szerdán és pénteken,  17 órától a Parakliszt imádkozzuk az Istenszülő tiszteletére.
 • Jövő héten hétköznaponként csütörtökön és szombaton lesz Szent Liturgia. Csütörtökön reggel 7 órától, míg szombaton este 17 órától Dr. Ungvári Balázsné elhunytjaiért fogom a Szent Liturgiát felajánlani.   
 • Jövő héten pénteken zarándokok érkeznek egyházközségünkbe, akik az augusztus 20-iai ünnepségre zarándokolnak Budapestre. Szombat reggel kell gondoskodnunk 3 fő reggeliztetéséről, majd 7 órakor indulnak el templomunkból.
 • Szintén szombaton 8 órától templomtakarításra hívom a kedves testvéreket, illetve lecserélnénk a terítőket is.
 • És még mindig szombaton, 10 órától elsőáldozós hittan lesz a parókia hittantermében, hiszen szeptember 1-jén több mint 10 gyerek lesz elsőáldozó egyházközségünkben.
 • Köszönöm a kedves testvérek segítségét a fűnyírásban.
 • Folyamatban van a templom külső felújítása és az erre a célra meghirdetett gyűjtés is. Felajánlásokat a sekrestyében lehet tenni, vagy bankszámlára is lehet utalni, külső felújítás megjegyzéssel, de akár az állóperselybe is el lehet helyezni. Eddig kicsivel több, mint 2.000.000 forint gyűlt össze, amit hálás szívvel köszönünk meg.
 • Görögkatolikus Szemle legfrissebb augusztusi száma megvásárolható a szokott helyről.
 • Híreink megtalálhatóak a hirdetőtáblán és a www.pokrova.hu weblapon.