Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2019. március 10. - március 17.

 

  • Ma este 17 órától böjti vecsernyét imádkozunk.
  • Nagyböjt van, igyekezzünk megtartani a kötelező hústilalmat, és böjtöljünk más lemondásokkal, önmegtagadásokkal, jótettekkel is. Például hozzunk tartósélelmiszert ide a templomba, szokás szerint, amit majd a karitászcsoport fog eljuttatni a rászorulóknak húsvét előtt.
  • Nagyböjt hétfőin Miskolc különböző templomaiban végezzük a böjti vecsernyéket. Holnap a Búza-téri székesegyházban 17.30-tól lesz ilyen böjti találkozás, melyen a szentbeszédet Stefán Zoltán szirmai parókus fogja tartani.
  • Jövő héten hétköznap, kedden, szerdán, csütörtökön, pénteken és szombaton lesz szertartás templomunkban. Szerdán és pénteken este 17 órától az Előre Megszentelt Áldozatok Liturgiáját végezzük. Kedd este 17 órától a Szabados család elhunytjaiért, míg csütörtökön este 17 órától pedig Lopota Lászlóné elhunytjaiért fogom a Szent Liturgiát felajánlani. Szombaton pedig halottak szombatja lesz, a gyászliturgiát reggel 8 órától kezdjük majd.
  • Kedd este 18 órától Bibliaóra lesz a parókia hittantermében.
  • Pénteken, március 15-én, nemzeti ünnepünkön 15 órától kezdődik majd ökumenikus istentisztelet a református templomban, majd közös koszorúzás lesz a kopjafánál.
  • Jövő vasárnap, a Duna Televízió közvetíti majd élő, egyenes adásban a Szent Liturgiát Görömbölyről. A Szent Liturgia 10.50-kor fog kezdődni azon a vasárnapon és délig tart majd a műsoridő. Az a kérésem, hogy mindenki legkésőbb 10.30-re érkezzen meg. Tisztelettel kérek egy kis pogácsa és bor felajánlást a hívek részéről szombat délre.
  • Tegnap volt a kerületi hittanverseny, melyen 7-8. évfolyamos tanulóink 3. helyezést értek el, míg az 5-6. évfolyamos tanulóink megnyerték a versenyt s ezzel továbbjutottak a megyei döntőre. A csapatok tagjai voltak: Matiszcsák Alexa, Gunda Gergely, Gunda Kristóf, Bencze Lili, Balogh Máté, Porteleki Ádám. Gratulálunk nekik!
  • Görögkatolikus Szemle és az Üzenet újság legfrissebb számai megvásárolhatóak szokott helyükről.
  • Híreink megtalálhatóak a hirdetőtáblán és a www.pokrova.hu weblapon.