Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2018. október 21. - október 28.

 

 • Ma este 17 órától imádkozzuk a vecsernyét.
 • A mai perselyadományokat a Missziók javára fogjuk beküldeni.
 • Jövő héten hétfőn, szerdán, csütörtökön és pénteken 17 órakor imádkozzuk a Parakliszt.
 • Kedden nem, mert október 23-án nemzeti ünnepünkön 16 órától ökumenikus istentisztelet lesz templomunkban. Kulturális megemlékezés is lesz az 1956-os forradalom emlékére, majd pedig közösen vonulunk a kopjafához, ahol elhelyezzük az emlékezés koszorúit. Plakát a hirdetőtáblán olvasható.
 • Szent Liturgia hétfőn, kedden és pénteken lesz. Hétfőn reggel 8.30-tól Horváth Jánosné elhunytjaiért, kedden reggel 8.30-tól beteg Borbáláért, pénteken a Paraklisz után Goda Katalin elhunytjaiét fogom a Szent Liturgiát felajánlani.
 • Csütörtökön sajnos temetés lesz egyházközségünkben. Üveges Ferenc testvérünket csütörtökön 13órától helyezzük végső nyugalomra a görömbölyi temetőben.
 • Már előre hirdetem, hogy november 1-jén, mindenszentek ünnepén, 15.30-tól fog kezdődni ökumenikus gyászszertartás a görömbölyi temető ravatalozójánál. Utána szokás szerint a kereszteknél imádkozzuk a pannihidát, és az esetleges sírkőszenteléseket is szívesen végzek utána. Két hét múlva vasárnap, november 4-én este, 17 órától lesz Parasztász templomunkban mindannyiunk elhunytjainkért. Aki szeretné név szerint is megemlékezek rokonairól, ezt a szándékot a sekrestyében lehet jelezni.
 • Folyamatban van a képviselőtestület megújítása, hiszen a jelenlegi testület mandátuma decemberben lejár. A jelöltállítási időszakban vagyunk, ami egészen november 4-éig tart majd. Ebben az időben a görömbölyi parókiához tatozó felnőtt hívek ajánlhatnak képviselőjelölteknek olyan személyeket, akik megfelelnek jelöltség feltételeinek. Nagyon fontos, hogy az ajánlás nem jelenti még azt, hogy egyháztanácstag is lesz valakiből, hiszen majd novemberben választanunk kell a jelöltek közül. Jelölt csak az a görögkatolikus hívő lehet:
 • aki tartósan az egyházközség területén lakik (Görömböly, Hejőcsaba, Tapolca)
 • hajadon, nőtlen, vagy egyházi házasságban élő (elvált csak akkor, ha nincs újabb kapcsolata)
 • 18. évüket betöltötték, de még nem 65 évesek
 • ismerten vallásos, tevékeny hívő, aki kész a feladat ellátására.

Ezek fényében várom a jelöléseket, melyeket nálam lehet megtenni.