Görög Katolikus kereszt

Miskolc-Görömbölyi Görögkatolikus Parókia

Webrádió

Heti hirdetés 2017 június 4. - június 11.

 

 • Ma este 16 órától imádkozzuk a pünkösdi nagyvecsernyét a térdhajtási imákkal.
 • Holnap pünkösdhétfőn szokott módon 9.30-tól lesz utrenye pannihidával, majd 10.30-tól a Szent Liturgia, körmenettel, miroválással.
 • Szabad hét következik, tehát jövő héten nincsenek böjti napok.
 • Jövő héten hétköznapokon Szent Liturgiát szerdán, csütörtökön és pénteken fogok végezni. Szerdán este 17.00-től, csütörtökön és pénteken reggel 8.30-tól.
 • Kedd este Bibliaóra lesz a parókia hittantermében 18 órától.
 • Szeretettel köszönöm meg mind az asszonyok mind a férfiak segítségét, akiknek hála kívül-belül rend van templomunkban.
 • Jövő szombat 10 órától elsőáldozós hittan lesz a parókia hittantermében.
 • A Húsvéti táncház sikerén felbuzdulva, Pünkösdi Táncházat szervezünk június 9-én, pénteken a Művelődési Házban. 18 órától kicsinyek tánca, míg 20 órától nagyok tánca lesz. Zenél az Esztenás együttes és Bárdos-Simon Katalin, táncot tanít Sinka Tímea és Szobota István. Mindenkit szeretettel várunk!
 • Nyári napközis tábort szervezünk a görögkatolikus hittanos iskolás gyerekeknek június 19. és 22.-e. között, hétfőtől csütörtökig. Hétfőn Sajópálfalán vennénk részt a hittanos hálaadáson, szerdán Leányvárra kirándulnánk el, kedden és csütörtökön sok játék, ének és vidámság várja a gyerekeket. A tábort szombaton, június 24-én, közös főzés és egyházközségi családi nap zárja le. Részletek a hirdetőtáblán, jelentkezés nálam lehetséges.
 • Jövő vasárnap 11 órától tartja a Miskolc-Görömbölyi Római Katolikus Egyházközség templombúcsúját. Ezért nálunk jövő vasárnap nem lesz Szent Liturgia. 9.30-tól az utrenyét fogjuk imádkozni s utána, mindenkit buzdítok, vegyünk részt közösen a római katolikus templombúcsún, melyet Szarvas Péter esperes fog bemutatni.
 • Híreink megtalálhatóak a hirdetőtáblán és a www.pokrova.hu weblapon.